JIRR Team

We are delighted to confirm our 2019 JIRR team. Good luck to all the athletes and their coaches!

J14 1x – Queen’s Park High School

Luke Harris

 

WJ14 1x Agecroft RC

Scarlett Dewar

 

J14 2x – King’s School Chester

Luke Dillon, Bram Lucas

 

WJ14 2x – Trafford RC

Olivia Bradley, Michie Goodridge

 

J14 4x+ - Trentham 

George Bughey, Harry Brackley, Jacon Keyse, Samuel Cuthbertson, Thomas Softley (c)

 

WJ14 4x+ - Grange School

Lottie Parker, Sophia Sinclair, Elisabeth Hall, Jessica Laundy, Anna Smiles (c)

 

J15 1x – Queen’s Park High School

Dylan Howard

 

WJ15 1x – Grange School

Mia Brown

 

J15 2x – Grange School

Paul Kenyan, Matt Kenyan

 

WJ15 2x – Royal Chester

Lucy Thomson, Eliza Harris

 

J15 4x+ - Trentham

Ben Donnelly, Luke Brown, Jake Lawson, Max Hills, Rory Mcateer (c)

 

WJ15 4x+ - Trentham

Abigail Grocott, Evie Wilson, Holly Fowler, Megan Knight, Francesca Butters (c)

 

J15 4+ - Grange School

Ben Scawn, Omar Siddiqi, Rory Innes, Felix Cream-Dunlop, Antoine Moore (c)

 

WJ15 4+ - King’s School Chester

Emilia Jenks, Lily Wood, Freya Beyeler, Isabella Jones, Issy Donnache (c)

 

J16 1x – Warrington

Joe Baguley

 

WJ16 1x – Hollingworth Lake

Rosie Pickles

J16 2x – Runcorn

Charles Villers, George Staden

 

WJ16 2x – Trentham

Megan Birnbacher, Meredith Oakes

 

J16 4x – Trentham

Harry Grime, Daniel Hallsworth, Dominic Butters, Jonathan Matthews

 

WJ16 4x – Trafford RC

Eleanor Fitchett, Katie Horsfall, Ellen Hardisty, Rebekah Court

 

J16 4+ - King’s School Chester

Daniel Roberts, Joshua Action, Luke Mulholland, Barnaby Easter, James Henry (c)

 

WJ164- - Trentham

Natalya Green, Madeline Oakes, Niamh Nolan, Eve Fowler

 

J16 8+ - King’s School Chester

Owen Reynolds, Arthur Greenwood, Callum Kingsley, William Standing, Mark Turner, Max Warner, Umar Syed, Matthew Dodds, Henry James (c)

 

WJ16 8+ - Northwich RC

Sophie Garlick, Lily fisher, Hannah Middlebrook, Mila Speakman, Iona Mitchell, Amelia Roberts, Maisy Jardine, Anna Carnell, Freddi Cushen (c) 

 

Coaches

Mike Harris, Lauren Barcley, Matt Jump, Leon Langmead, Daz Barton, Bret King, Ben Newell, Chris Jackman, Val Edwards, John McQulliam, Ian John, Nigel Hayes, Rachel Cope, Rhian Wynne. 

 

Team Manager

Val Edwards

 

Boys Captain– Bret King

Girls Captain– Mark Silvester